Kontakt

tel.+48 510 843 657

kompaskryzysowy@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

przy pomocy 

Kompas Kryzysowy 

Puls Lewantu

- blog prowadzony przez Tomasza Rydelka, aby przybliżać informacje o Bliskim Wschodzie, jego historii, polityce, społeczeństwie czy gospodarce. Możliwe jest tam zapoznanie się artykułami oraz podcastem pt. „Radio Bejrut”. Lepsze zrozumienie omawianych zagadnień jest możliwe dzięki słowniczkowi z używanymi pojęciami. Dodatkowo dla osób wspierających rozwój strony są przygotowywane cotygodniowe przeglądy prasy z bliskowschodnimi wydarzeniami, jak również serie Q&A.

 

 

 

Islamista Blog

- blog tworzony przez Annę oraz Karola Wilczyńskich  (obecnie tworzących Salam Lab, Laboratorium Pokoju) została zamknięta na początku 2021 roku.  Jednak w dalszym ciągu jest możliwe znalezienie tam krótkich artykułów poświęconych samemu islamowi, sytuacji państw, w których jest on wyznawany, jak i powiązanej z nim kulturze. 

 

Blog autorski Krzysztofa Wojczala

- blog prowadzony przez Krzysztofa Wojczala, aby rozpowszechniać informacje na temat światowej, jak również polskiej polityki oraz geopolityki. Możliwe jest tam zapoznanie się z analizami w formie artykułów, nagrań wideo czy podcastów, w których często są podkreślane zagadnienia związane z militariami. 

 

 

Uchodźcy.info

- strona powstała z inicjatywy nieformalnej grupy Chlebem i Solą oraz Fundacji Batorego, aby rozpowszechniać informacje na temat uchodźców w Polsce i całej Europie. Zawiera przewodnik o sposobach pomagania oraz mapę z inicjatywami i organizacjami działającymi na terenie Polski. Możliwe jest również znajdowanie bieżących wydarzeń związanych z uchodźcami i pomocą im. 

 

Historyczny Ambasador

- blog tworzony przez Igora Miasnikowa, aby przybliżać informacje na temat współczesnej geopolityki i jej historii. Możliwe jest tam znalezienie artykułów, odcinków podcastu „Depesza Dyplomaty” oraz materiałów z konferencji organizowanych przez autora strony. Dodatkowo można znaleźć geopolityczny quiz, który umożliwia sprawdzenie swojej geograficzno-politycznej wiedzy.

 

Stosunkowo Bliski Wschód

- blog tworzony przez Jakuba Katulskiego, ze stałym wsparciem Emilii Bokun, Michała Czechowskiego, Idy Zając i Adama Pawluczyka, w celu rozpowszechniania informacji o bliskowschodniej kulturze, podróżach, problemach społecznych czy też polityce. Możliwe jest przeglądanie zamieszczonych tam artykułów z pomocą tagów. Warto wspomnieć, że autor prowadzi również podcast o tym samym tytule, którego odcinki można  odsłuchać m. in. na stronie. 

 
Blogi