Kontakt

tel.+48 510 843 657

kompaskryzysowy@gmail.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

przy pomocy 

Kompas Kryzysowy

Puls Lewantu

- blog tworzony przez Tomasza Rydelka, w celu rozpowszechniania informacji o Bliskim Wschodzie, jego historii, polityce, społeczeństwie czy gospodarce. Możliwe jest tam zapoznanie się z częścią ważniejszych artykułów w formie podcastu pt. „Radio Bejrut”. Dodatkowo lepsze zrozumienie omawianych zagadnień jest zapewnione dzięki słowniczkowi z używanymi pojęciami, a przeglądanie zamieszczanych tekstów ułatwione przez tagi. Dla osób wspierających rozwój strony są przygotowywane cotygodniowe przeglądy prasy z bliskowschodnimi wydarzeniami i serie odpowiedzi na pytania interesujące te osoby. 

 

 

Islamista Blog

- blog tworzony przez Annę oraz Karola Wilczyńskich (obecnie pracujących nad Salam Lab, Laboratorium Pokoju) został zamknięty na początku 2021 roku. W dalszym ciągu przy pomocy m.in. tagów jest możliwe znalezienie tam krótkich artykułów poświęconych samemu islamowi, sytuacji państw, w których jest on wyznawany, jak i powiązanej z nim kulturze. 

 

Blog autorski Krzysztofa Wojczala

- blog tworzony przez Krzysztofa Wojczala, aby rozpowszechniać informacje na temat światowej, jak również polskiej polityki oraz geopolityki. Możliwe jest tam szukanie za pomocą tagów analiz w formie artykułów, nagrań wideo czy podcastów, w których często są podkreślane zagadnienia związane z militariami. 

 

 

Uchodźcy.info

- blog powstał z inicjatywy nieformalnej grupy Chlebem i Solą oraz Fundacji Batorego, żeby rozpowszechniać informacje i obalać stereotypy na temat uchodźców przebywających w Polsce i całej Europie. Jest regularnie aktualizowany dzięki kontaktom z organizacjami zajmującymi się tą tematyką. Zawiera przewodnik o sposobach pomagania oraz mapę z inicjatywami i organizacjami działającymi na terenie Polski. Możliwe jest również znajdowanie bieżących wydarzeń związanych z uchodźcami i pomocą im.

Historyczny Ambasador

- blog tworzony przez Igora Miasnikowa, aby rozpowszechniać informacje na temat współczesnej geopolityki i jej historii. Możliwe jest tam znalezienie artykułów, odcinków podcastu „Depesza Dyplomaty” i materiałów z konferencji organizowanych przez autora, a przeglądanie ich ułatwiają tagi. Dodatkowo można znaleźć geopolityczny quiz, który umożliwia sprawdzenie swojej geograficzno-politycznej wiedzy.

 

Stosunkowo Bliski Wschód

- blog tworzony przez Dominikę Zębalę i Jakuba Katulskiego, ze stałym wsparciem Idy Zając i Adama Pawluczyka, w celu rozpowszechniania informacji przede wszystkim o bliskowschodniej kulturze, podróżach, problemach społecznych czy polityce. Możliwe jest  przeglądanie zamieszczonych tam artykułów z pomocą tagów. Warto wspomnieć, że autorzy prowadzą również podcast o tym samym tytule, którego odcinki można też odsłuchać na ich stronie. 

 
Blogi