tel.+48 510 843 657
kompaskryzysowy@gmail.com
przy pomocy
Puls Lewantu
- blog prowadzony przez Tomasza Rydelka, aby przybliżać informacje o Bliskim Wschodzie, jego historii, polityce, społeczeństwie czy gospodarce. Możliwe jest tam zapoznanie się artykułami oraz podcastem pt. „Radio Bejrut”. Lepsze zrozumienie omawianych zagadnień jest możliwe dzięki słowniczkowi z używanymi pojęciami. Dodatkowo dla osób wspierających rozwój strony są przygotowywane cotygodniowe przeglądy prasy z bliskowschodnimi wydarzeniami, jak również serie Q&A.
Islamista Blog
- blog tworzony przez Annę oraz Karola Wilczyńskich (obecnie tworzących Salam Lab, Laboratorium Pokoju) została zamknięta na początku 2021 roku. Jednak w dalszym ciągu jest możliwe znalezienie tam krótkich artykułów poświęconych samemu islamowi, sytuacji państw, w których jest on wyznawany, jak i powiązanej z nim kulturze.
Blog autorski Krzysztofa Wojczala
- blog prowadzony przez Krzysztofa Wojczala, aby rozpowszechniać informacje na temat światowej, jak również polskiej polityki oraz geopolityki. Możliwe jest tam zapoznanie się z analizami w formie artykułów, nagrań wideo czy podcastów, w których często są podkreślane zagadnienia związane z militariami.
Uchodźcy.info
- strona powstała z inicjatywy nieformalnej grupy Chlebem i Solą oraz Fundacji Batorego, aby rozpowszechniać informacje na temat uchodźców w Polsce i całej Europie. Zawiera przewodnik o sposobach pomagania oraz mapę z inicjatywami i organizacjami działającymi na terenie Polski. Możliwe jest również znajdowanie bieżących wydarzeń związanych z uchodźcami i pomocą im.
Historyczny Ambasador
- blog tworzony przez Igora Miasnikowa, aby przybliżać informacje na temat współczesnej geopolityki i jej historii. Możliwe jest tam znalezienie artykułów, odcinków podcastu „Depesza Dyplomaty” oraz materiałów z konferencji organizowanych przez autora strony. Dodatkowo można znaleźć geopolityczny quiz, który umożliwia sprawdzenie swojej geograficzno-politycznej wiedzy.
Stosunkowo Bliski Wschód
- blog tworzony przez Jakuba Katulskiego, ze stałym wsparciem Emilii Bokun, Michała Czechowskiego, Idy Zając i Adama Pawluczyka, w celu rozpowszechniania informacji o bliskowschodniej kulturze, podróżach, problemach społecznych czy też polityce. Możliwe jest przeglądanie zamieszczonych tam artykułów z pomocą tagów. Warto wspomnieć, że autor prowadzi również podcast o tym samym tytule, którego odcinki można odsłuchać m. in. na stronie.