Kontakt

tel.+48 510 843 657

kompaskryzysowy@gmail.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

przy pomocy 

Przez to, że sami na co dzień nie doświadczamy kryzysów humanitarnych, wydaje nam się, że pomoc osobom dotkniętym przez kryzysy jest niemożliwa. Wbrew pozorom są jednak różne sposoby pomocy, nawet ludziom po drugiej stronie świata.

Prawdopodobnie najprostszym i najbardziej efektywnym z nich jest przekazywanie pieniędzy organizacjom, które zawodowo zajmują się pomocą ofiarom kryzysów humanitarnych - zarówno w Polsce jak i za granicą, na miejscu kryzysu. Tym międzynarodowym też - prawie zawsze mają możliwość wpłaty pieniędzy w wybranej walucie (np. zł).

Ważne jest jednak oddawanie pieniędzy rozważnie - na te organizacje, które wydają Wam się wiarygodne i na takie, których działania są dla Was wyjątkowo ważne. Wiele organizacji proponuje też wolontariaty, organizację zbiórek materialnych i pieniężnych, podpisanie petycji, udział w kampaniach informacyjnych albo inne formy zaangażowania. Jest ich dużo, a propozycje są bardzo różne - łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Dlatego tutaj proponujemy spis organizacji, które warto wspierać, lub stron poprzez które możecie wspierać różne projekty pomocowe - wybierzcie i wspierajcie to, co najbardziej Wam odpowiada!

Kompas Kryzysowy

Organizacje które można wesprzeć