Kontakt

tel.+48 510 843 657

kompaskryzysowy@gmail.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

przy pomocy 

Nie istnieje obecnie zbyt wiele polskojęzycznych podcastów, dotyczących mniej znanych wydarzeń na świecie. Pragniemy jednak polecieć kilka prowadzonych w profesjonalny sposób programów. Zagłębiają się one w sytuacje różnych państw świata, w tym krajów globalnego południa, tłumaczą złożone procesy powstawania i rozwoju kryzysów czy konfliktów oraz eksplorują konkretne aspekty samej pomocy humanitarnej. Posiadają również strony internetowe, na których znaleźć można dodatkowe informacje.

Dział zagraniczny

- podcast prowadzony przez Macieja Okraszewskiego, który jak sam mówi “zawodowo trzyma się tematów, które podobno polskich czytelników nie interesują”. Poszczególne odcinki dotyczą zwykle konkretnego zagadnienia ze świata, prezentowanego w formie jednoosobowej relacji lub rozmowy z zaproszonymi ekspertami.

Raport o stanie Świata

- podcast prowadzony przez Dariusza Rosiaka oraz zespół współpracowników. Odcinki łączą w sobie zwykle kilka aktualnych tematów, przybierając formy reportaży, wywiadów z ekspertami lub komentarzy. Poruszane są wątki polityczne, naukowe, kulturalne oraz wiele innych. Ciekawy przerywnik stanowią również historie opowiadane za pośrednictwem muzyki.

Podkast Pah-u

- świeżo powstały podcast prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną. Przy udziale ekspertów porusza tematy szeroko pojętej pomocy humanitarnej, sposobów jej udzielania, tolerancji oraz trudnej do przezwyciężenia europocentrycznej perspektywy. Podcast prezentuje ciekawe, bardziej ogólne spojrzenie na wyzwania współczesnego świata, koncentrując się na aspekcie humanitarnym.

Podcasty dostępne są na spotify, youtube, google podcasts, anchor.fm, apple podcasts

Stosunkowo Bliski Wschód

- podcast prowadzony przez autorów bloga Stosunkowo Bliski Wschód. W podcaście, zgodnie z tematyką bloga, Dominika i Kuba rozmawiają o zagadnieniach społecznych, kulturowych i politycznych, związanych z Bliskim Wschodem. Zakochani w kulturze wschodu opowiadają o jej cudownej inności, tłumaczą zawiłości geopolityczne i sprawiają, że bliskowschodni świat staje się naprawdę stosunkowo bliski!

Podcasty

Kompas Kryzysowy